ponedeljek, 14. januar 2013

Refleksija predmeta "Računalniško podprto sodelovanje"

Računalniško podprto sodelovanje je v današnjem času, ko ne znamo živeti brez tehnologije, zelo pomembno in uporabno. Vsak učitelj mora obvladati spletne strani, aplikacije, orodja ..., s katerimi pouk izboljša in popestri. 

V razredu bi veliko uporabljala tovrstnega sodelovanja, a to je spet odvisno od šole - ali sta računalnik in projektor v razredu. Uporabila bi pri pouku angleščine (konferenčni klic; glej objavo ARNES VOX spletna konferenca) ali pri katerem drugem tujem jeziku ter pri družboslovnih, naravoslovnih predmetih (skupinska izdelava seminarskih nalog; glej objavo Orodja za skupinsko urejanje objav).

Orodja, primerna za uporabo v šoli: VSA! :)
(Pomni: Učencem je treba poudariti o varnosti na spletu (npr. na Facebook), kaj objaviti na spletu in česa ne ...)

Orodja, ki bi jih moral poznati vsak učitelj: VSA! :)
"Več znaš, več veljaš!" Učitelji bi morali biti vsestranski in poznati čim več stvari (sploh na spletu) ter biti dojemljivi za nove stvari (če ne drugega, pa znanje za sebe).

Pri mojem študiju mi bodo najbolj pomagala naslednja orodja:

  • sistemi za objavljanje datotek, fotografij, glasbe, videov (Dropbox, Flickr, Picasa ...)
  • orodja za skupinsko urejanja objav (Twiddla, Scribblar, EtherPad ...)
  • pisanje bloga (blogger)

Zakaj? Ja, šele zdaj vidim, kako si otežujem življenje z USB kjučem oz. e-mailom, ko je pa vse tako lepo dostopno na spletu! ;)



Ni komentarjev:

Objavite komentar