Mislim, da za družabna omrežja velja "manj je več". Objavimo samo osnovne podatke, npr. ime, spol, starost, mogoče celo kraj. Ne objavimo priimka, datuma in kraja rojstva, telefonskih številk, e-maila, točnega domačega naslova, različnih kod (gesla, pin, puk), neprimernih (pijanih, golih) slik, slik drugih, ki se z objavljanjem slik ne strinjajo ... Družabna omrežja so vsekakor neprimerna za šolo (učencem odvrnejo pozornost, niso dovolj poučna ...).
Uporabnost družabnih omrežij
Družabna omrežja bi (če bi že morala) bolj malo uporabljala v razredu (1.-5. razred). Menim, da bi se morala uporaba le teh začeti šele v kasnejših razredih - učenci so premladi in bi na spletu začeli pisali "traparije", ne tisto, kar bi potrebovali za šolo.
5 družabnih omrežij: Facebook, Twitter, Google+, Youtube, Blogger.
Zame je najbolj uporaben Facebook. Zakaj? Za "fejsbukanje" s prijatelji, da vem kdaj ima kdo rojstni dan, zaradi dogodkov (kdaj, kje) in PREDVSEM zaradi skupine našega letnika in smeri, kjer si pomagamo, se obveščamo, si izmenjavamo informacije in gradiva.
Uporabnost družabnih omrežij
Družabna omrežja bi (če bi že morala) bolj malo uporabljala v razredu (1.-5. razred). Menim, da bi se morala uporaba le teh začeti šele v kasnejših razredih - učenci so premladi in bi na spletu začeli pisali "traparije", ne tisto, kar bi potrebovali za šolo.
5 družabnih omrežij: Facebook, Twitter, Google+, Youtube, Blogger.
Zame je najbolj uporaben Facebook. Zakaj? Za "fejsbukanje" s prijatelji, da vem kdaj ima kdo rojstni dan, zaradi dogodkov (kdaj, kje) in PREDVSEM zaradi skupine našega letnika in smeri, kjer si pomagamo, se obveščamo, si izmenjavamo informacije in gradiva.
Ni komentarjev:
Objavite komentar